Przez admin_chata |
Average: 4.5 (2 votes)
 
Bridey Murphy

Swego czasu sporo zamieszania wywołały rewelacje podane przez Moreya Bernsteina w jego książce "The Search for Bridey Murphy" (Poszukiwanie Bridey Murphy). Bernstein - biznesmen i hipnotyzer amator z Kolorado zainteresował się wbrew swemu początkowemu sceptycyzmowi teorią reinkarnacji i rozpoczął eksperymenty z regresją hipnotyczną przesuwając osobę hipnotyzowaną wstecz w czasie.

Główną jego pacjentką była młoda gospodyni domowa z Kolorado, o której pisał używając dla niej pseudonimu Ruth Simmons. Zahipnotyzowana zaczęła opowiadać o sobie jako o kobiecie nazwiskiem Bridey Murphy, która żyła w Irlandii na początku XIX wieku. Używała przy tym irlandzkiego akcentu dostarczając szczegółów na temat nieznanych nazw miejscowości oraz irlandzkich wyrazów, z których wiele następnie sprawdzono i potwierdzono.

Po wyjściu z transu potrafiła także, ulegając post hipnotycznej sugestii, odtańczyć specjalny rodzaj irlandzkiego tańca. Tym co czyniło ów przypadek szczególnie przekonującym była monotonna, a nawet prozaiczna natura charakteru i życia Bridey. Jednakże, jak utrzymywało wielu krytyków, dokładne informacje dostarczone przez Ruth Simmons wywodziły się tak naprawdę ze znajdujących się w jej pamięci historii, które słyszała i czytała w dzieciństwie.

Jakkolwiek by nie było jest to ciekawy przypadek i bez względu na argumenty za i przeciw teorii reinkarnacji jest pewne że wielu ludzi będzie nadal wierzyć, że jest to prawdziwy przypadek życia duszy w innym ciele.

 

Przeczytaj również » Numerologia - nauka czy wróżba

Przeczytaj również » Odnaleziono arkę Noego?

Przeczytaj również » Samoistne doświadczenia PSI