Brytyjczycy: długi COVID ma trzy odmiany

1 godzina 10 minut ago
Naukowcy z King's College London (KCL) uważają, że tak zwany długi COVID, a więc utrzymujący się co najmniej przez kilka tygodni zespół powikłań po przebyciu infekcji koronawirusem SARS-CoV-2, dzieli się na trzy odmiany. Badacze podzielili je w zależności od objawów. Jak dodali, dzięki tej analizie znalezienie sposobów leczenia schorzenia może stać się łatwiejsze.

Wynieśli starszą kobietę z płonącego ścierniska

1 godzina 22 minuty ago
Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) uratowali życie 93-letniej kobiecie, która po zasłabnięciu leżała na płonącym ściernisku. Dwaj młodsi aspiranci - Dawid Kaszubowski i Maciej Korzeniewski - przenieśli ją w bezpieczne miejsce i przekazali pod opiekę ratowników.

Ocieplali blok, odkryli napis "Solidarność żyje"

1 godzina 44 minuty ago
Instytut Pamięci Narodowej szuka autora i chce poznać historię napisu "Solidarność żyje", który został odkryty na ścianie jednego z bloków w Lublinie. Odkrycia dokonali pracownicy firmy remontowej podczas wymiany ocieplenia. IPN będzie wnioskował o zabezpieczenie napisu. Jego treść wskazuje, że mógł powstać w czasie, kiedy "Solidarność" została zdelegalizowana. 

Przepływ ropy z Rosji do Europy Środkowej może zostać wznowiony jeszcze w środę

1 godzina 47 minut ago
Przepływ rosyjskiej ropy do Europy Środkowej przez rurociąg "Przyjaźń" może zostać wznowiony jeszcze w środę. Węgierski koncern MOL poinformował, że wniósł opłatę tranzytową za korzystanie z ukraińskiego odcinka rurociągu. Płatności dokonała też słowacka firma Slovnaft. Rosyjski Transnieft planuje wznowić pompowanie ropy do południowej odnogi "Przyjaźni" o godzinie 15.00 czasu polskiego.

Skąd spór z UE? Poseł PiS: Za komuny wmawiano, że Polak to pijak, człowiek leniwy, nieuczciwy. To funkcjonuje

2 godziny 13 minut ago
Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Kalety, żeby zrozumieć z czego wynika spór z Unią Europejską "trzeba znaleźć odpowiedź w rysie historycznym". - Przypomnijmy sobie czasy, jeszcze za czasów głębokiej komuny, kiedy to wmawiano że Polak to pijak, człowiek leniwy, nieuczciwy, nie chce mu się pracować, niezdolny - wyliczał. To - dodał - "funkcjonuje w takiej przestrzeni, że my jesteśmy i cały czas będziemy musieli być traktowani jako naród gorszej kategorii".

Założyciel Amnesty International w Sztokholmie rezygnuje, polski oddział wydaje oświadczenie po kontrowersyjnym raporcie

3 godziny 22 minuty ago
Z członkostwa w sztokholmskim oddziale Amnesty International zrezygnował jego założyciel, pisarz i członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg. Powodem jest kontrowersyjny raport tej organizacji, zarzucający ukraińskiemu wojsku między innymi łamanie prawa konfliktów zbrojnych. Swoje oświadczenie opublikowało w środę Amnesty International Polska. Przeproszono w nim "za ból i gniew wywołany komunikatem prasowym".

Matka i córka znalezione martwe w domu. "Obie kobiety miały liczne rany kłute"

4 godziny 12 minut ago
70-latka i jej 48-letnia córka mieszkały same w domu jednorodzinnym we wsi Gruszewnia koło Częstochowy. Od soboty rodzina nie miała z nimi kontaktu. We wtorek osoba bliska przyjechała sprawdzić, co się dzieje. Znalazła ciało młodszej kobiety. W drugim pomieszczeniu policjanci znaleźli ciało jej matki. - Ślady wskazują na udział w tej tragedii osób trzecich - mówi rzeczniczka śląskiej policji.

Matka i córka znalezione martwe w domu. "Nie wykluczamy zabójstwa"

4 godziny 12 minut ago
70-latka i jej 48-letnia córka mieszkały same w domu jednorodzinnym we wsi Gruszewnia. Od soboty rodzina nie miała z nimi kontaktu. We wtorek osoba bliska przyjechała sprawdzić, co się dzieje. Znalazła ciało młodszej kobiety. W drugim pomieszczeniu policjanci znaleźli ciało jej matki. - Ślady wskazują na udział w tej tragedii osób trzecich - mówi rzeczniczka śląskiej policji.
1 godzina ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24