Rusza Tour de Konstytucja. "Chodzi o to, by nasze społeczeństwo rozumiało, jakim zaszczytem jest, móc głosować"

29 minut 12 sekund ago
Rozpoczęła się trzecia edycja Tour de Konstytucja, w tym roku odbywa się pod hasłem "Głosuję na Polskę". Celem projektu jest popularyzacja zapisów konstytucji. - Wielki zaszczyt spotyka każdego, kto głosuje - powiedziała na antenie TVN24 weteranka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska. Podkreśliła także przełomową datę, jaką był 4 czerwca 1989 roku.

W 2011 roku wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Policja szuka Sabiny Konradt i apeluje o pomoc

47 minut 31 sekund ago
25-letnia Sabina Konradt w sierpniu 2011 roku wyszła z domu w Wiązowie (woj. dolnośląskie) i ślad po niej zaginął. Policjanci wciąż próbują rozwikłać sprawę, teraz także przy wykorzystaniu nowych technik kryminalistycznych. Niedawno ponownie przeczesali wytypowany teren i apelują do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej kobiety o kontakt z policją. Sabina Konradt dziś miałaby 37 lat.

Świętują rocznicę 4 czerwca 1989 roku i namawiają do pójścia na wybory. "Nie śpij, bo cię przegłosują"

1 godzina 18 minut ago
Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku. - Charakter naszego święta to nie tylko upamiętnianie rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Z jednej strony przypominamy o tej dacie, ale chcemy także poddać refleksji kondycję dzisiejszej obywatelskości i nas jako społeczeństwa - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. W tym roku wyjątkowo silny w programie jest aspekt jesiennych wyborów parlamentarnych. Podczas wydarzenia promowana jest akcja profrekwencyjna - "Nie śpij, bo cię przegłosują".

Prezydent złożył nowelizację "lex Tusk". Kaczyński: decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach

1 godzina 47 minut ago
Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek projekt nowelizacji ustawy o powołaniu komisji do spraw badania rosyjskich wpływów, zwaną "lex Tusk". - Prezydent jest głową państwa i ma oczywiście prawo decydować o różnych sprawach sam. Tę decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi bezpośrednimi współpracownikami - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Łempicka wróciła do ojczyzny". Prace malarki trafiły do Lublina

2 godziny 9 minut ago
Osiemnaście prac Tamary Łempickiej ze zbiorów w Meksyku trafiło do Muzeum Narodowego w Lublinie. Zakup prac - jak poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego - kosztował 8,5 miliona złotych. Dzieła wybitnej malarki będzie można oglądać od 23 czerwca na wystawie "Tamara Łempicka ponad granicami".

Niedzielne biegi w dwóch dzielnicach. Utrudnienia na Ursynowie i w Ursusie

2 godziny 19 minut ago
W niedzielę odbędzie się 15. edycja Biegu Ursynowa. Uczestnicy mają do pokonania pięciokilometrową trasę, prowadzącą aleją KEN. Z kolei przez Ursus przebiegnie Bieg Wolności w 34. rocznicę rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP. Do przebiegnięcia jest symboliczne 1989 metrów. Zawody będą się wiązały z utrudnieniami dla kierowców.

4 czerwca zamanifestują także młodzi. "Czują moc swojego sprzeciwu"

2 godziny 55 minut ago
Udział w marszu 4 czerwca w Warszawie zapowiadają także osoby młode. - Wartości są motywujące i są motorem do działania. Bardzo dobrze, że te osoby nie są zmęczone, że nie są bezsilne, że nie mają dość, czują moc swojego sprzeciwu - mówiła na antenie TVN24 doktor Jowita Radzińska, socjolożka, filozofka, etyczka, Uniwersytet SWPS.
18 minut 52 sekundy ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24