Zaloguj   |  Zarejestruj

DUDA PREZYDENTEM, TO TYLKO JEGO OPINIA

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował


Andrzej Duda w 8 rocznicę zaprzysiężenia L. Kaczyńskiego na prezydenta RP.:


"Lech Kaczyński był największym współczesnym politykiem. To był maż stanu, który miał wizję państwa polskiego"

Gazeta Wyborcza: Wybór (w październiku) dwóch sędziów rekomendowanych przez PO był niekonstytucyjny, trzech pozostałych powinien niezwłocznie zaprzysiąc prezydent - orzekł dziś Trybunał Konstytucyjny. Kilka dni temu PiS, uznając, że cała piątka sędziów wybrana została niekonstytucyjnie, wybrał pięciu nowych. Prezydent w orędziu dziś wieczorem nie odniósł się w ogóle do orzeczenia Trybunału. Podczas uroczystości ślubowania nowych sędziów Trybunału w 2006r. dawny mentor Dudy, śp. prezydent Lech Kaczyński mówił:

1."Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji".
(...)
2. "Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą".
(...)
3. "Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie".


Tymaczasem posłowie PiS Sasin, Terlecki:

"To jest opinia sędziów Trybunału"


Po raz kolejny stwierdzić muszę: To normalnie jakaś ipsacja to jest.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19291079,duda-w-oredziu-po-linii-pis-zapomnial-co-mowil-o-trybunale.html#Czolka3Img

Komentarze

Obrazek użytkownika Zorka

cyniczne, tanie i może faktycznie jakaś ipsacja to jest :) Mam nadzieję, że się opamiętają. Pozdrawiam
Obrazek użytkownika rybok

boję się myśleć czym to się skończy uparcie dążą do rozpirzenia państwa naprawdę boję się

Dodaj komentarz

Wszystkie wpisy w blogu tjk ułożone według daty publikacji