BLOGI

SŁOWO NA NIEDZIELĘ (14)


„Jest coś marnego i odrobinę godnego pogardy w człowieku, który nie może stanąć twarzą w twarz z życiowymi niebezpieczeństwami bez pomocy wygodnych mitów. Prawie na pewno w jakiejś mierze jest on świadomy, że są to mity i tego, że w nie wierzy, bo są pocieszające. Jednak nie ośmiela się stanąć w obliczu takiej myśli! Co więcej, jako że jest świadomy, jakkolwiek niewyraźnie, iż jego poglądy są irracjonalne, zaczyna szaleć ze złości, gdy się je podaje w wątpliwość.”


Oceń wpis:: 
Średnia: 3.3 (411 głosujących)

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (74) KWIECIEN 2019

  
V sesja Rady Miasta, która odbyła się 29 marca, była pierwsza sesją po wyborach sołtysów. Przewodniczący Rady wraz z Burmistrzem przygotowali pamiątkowe grawertony dla sześciu panów, którzy bądź nie kandydowali, bądź nie zostali wybrani i tym sposobem zakończyli swoją sołecką misję. Spośród nich na sesji pojawił się tylko pan Paweł Santorowski, który po odebraniu grawertonu wraz z podziękowaniem za współpracę, zwrócił się do władz gminnych następującymi słowy:

Oceń wpis:: 
Średnia: 5 (1 głos)

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (73) MARZEC 2019

  
Wyruszyliśmy z Rajgrodu 15 marca zgodnie z planem, punktualnie o 7.20. A już zaraz za Grajewem Panie Maria, Natalia i Agata podjęły nas kanapkami, jako że nie wypadało zawierać nowych znajomości „o suchym pysku”.

Oceń wpis:: 
Średnia: 5 (1 głos)

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (72) LUTY 2019

  
Jeśli przeczytaliście Państwo sprawozdanie z ostatniej sesji Rady miasta to już wiecie, że za śmieci będziemy od marca płacić z grubsza dwa razy tyle, co dotychczas. Wiecie też, że nawet taka podwyżka nie zrównoważy wzrastających od lat a ponoszonych przez Gminę kosztów transportu śmieci i ich składowania.

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

SŁOWO NA NIEDZIELĘ (13)


Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego katolicy stanowią nie więcej niż 26% polskiego społeczeństwa. Tylu bowiem obywateli uczęszcza regularnie na niedzielne msze, stanowiące dla katolika obowiązek (Kodeks Prawa Kanonicznego – kan. 1247), którego odrzucenie skutkuje automatycznie wykluczeniem ze wspólnoty (Kodeks Prawa Kanonicznego – kan. 751 i kan. 1364).


Oceń wpis:: 
Średnia: 3.9 (49 głosujących)

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (71) GRUDZIEŃ 2018

   Nie wiem jak dziś, ale kiedyś w „Trójce” śpiewano:
„Krok po kroczku, krok po kroczku, 
najpiękniejsze w całym roczku
idą Święta, idą Święta.”

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (70) LISTOPAD 2018

  

CZY SOŁTYS WOJCIECH DOPUŚCIŁ SIĘ MANIPULACJI?

Ostatnie trzy zdania w artykule „Widziane z sołeckiej ławy” moim zdaniem naruszyły postanowienie, jakie zapadło przed ponad rokiem w sprawie nie publikowania treści politycznych na łamach naszego pisma. Poddałem więc ocenie mego spostrzeżenia całemu Zespołowi Redakcyjnemu. Wszyscy byli tego samego zdania.

Czym jest manipulacja? Oto akademicki przykład:

Fakt: W Moskwie rozegrano zawody sportowe, w których uczestniczyły tylko dwie reprezentacje: Rosji i Polski. Wygrali rywalizację Polacy. Media rosyjskie podały: W Moskwie rozegrano międzynarodowe zawody sportowe. Drużyna rosyjska zajęła w nich drugie miejsce. Polacy zostali sklasyfikowani na miejscu przedostatnim.

Obie informacje są prawdziwe. Manipulacja polega więc na przekazie faktów nierzetelnym, ograniczającym się tylko do części prawdy.

Oceń wpis:: 
Średnia: 3.3 (3 głosujących)

SŁOWO NA NIEDZIELĘ (12)


„Księża są przy tobie tuż po urodzeniu, kiedy cię chrzczą. Potem masz ich w szkole, jeżeli rodzice byli bigotami i powierzyli im twoją edukację. Kolej na pierwszą komunię, lekcje katechizmu i bierzmowanie. W dniu ślubu ksiądz powiada ci, co masz robić w sypialni, a nazajutrz, żeby mieć się czym podniecać w konfesjonale, pyta cię na spowiedzi , ile razy to zrobiłeś. Tobie o spółkowaniu mówią księża ze wstrętem, a sami wstają codziennie z łóżek, gdzie je uprawiali; nie myją nawet sobie rąk i idą jeść i pić swojego Pana, żeby potem wydalić go z siebie i wysikać. Powtarzają że ich królestwo nie jest z tego świata, ale zgarniają, co się da. Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty.”


Oceń wpis:: 
Średnia: 3.4 (323 głosujących)

WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (69) WRZESIEŃ 2018

  Na sesji Rady Miasta w dniu 29 sierpnia pożegnano odchodzącą na emeryturę panią skarbnik Jadwigę Stryjecką. Musiała być ona osobą niezwykle kompetentną i pracowitą, skoro trzej kolejni burmistrzowie nie widzieli potrzeby zmiany skarbnika. Do licznych podziękowań i wyrazów uznania za piętnastoletnią pieczę nad gminną kasą, którymi hojnie panią Jadwigę obdarzono, pragnę i ja dorzucić swoje trzy grosze. Za tytuł do tego poczytuję sobie drobny udział – jeden z czternastu głosów - w powołaniu Jej na stanowisko skarbnika. A był to czas, kiedy w okolicznych gminach zastanawiano się, czy zaorzą Rajgród, czy też nie? To, że udało się nam uniknąć zarządu komisarycznego, to w dużej mierze Jej zasługa. I choć to już odległe czasy, uważam, że należy jej się pamięć o tym osiągnięciu i serdeczne zań podziękowanie.

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

NIEPODLEGŁY W NIEPODLEGŁEJ

NIEPODLEGŁY W NIEPODLEGŁEJ

W naszej wiosce wybuchła wielka awantura
bo sąsiad sąsiadowi „zrobił koło pióra”.
W konsekwencji, wbrew woli (nierzadki przypadek)
zostałem zawezwany przez Sąd jako świadek.
Zatem – jako człek wolny – musiałem rozważyć:
stawić się przed tym Sądem, czy go zlekceważyć?
A wszakże na gwarancjach wolności polegać
mogę jedynie wtedy, gdy będę podlegać
Sądowi, który może w swej niezawisłości
orzec, czy nie narusza ktoś mojej wolności.

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

Strony

Subskrybuj RSS - blogi