Przez tjk |
Average: 5 (6 votes)

   Cóż, to jest chyba najtrudniejsza część. Dlaczego? Otóż jeśli powiem, że należy wyrzucić z naszego jadłospisu cukier, produkty oczyszczone, rafinowane, konserwowe, pasteryzowane, najogólniej mówiąc wysoko przetworzone produkty spożywcze, i że najlepiej nie mieszać schabowego z ziemniakami, to mogę usłyszeć - to co mam do ... jeść?
   Odpowiedź na to pytanie może okazać się cokolwiek trudna w tych naszych, nieco zagonionych i bardzo komercyjnych czasach. Cóż, należałoby przynajmniej ograniczyć spożywanie wyżej wymienionych produktów. Jadłospis układać w takich proporcjach i tak dobierać składniki aby jak najbardziej skrócić czas drogi pokarmowej. Nie nadużywać leków, a w szczególności antybiotyków, w te miejsce może wystarczyć zwykły czosnek. Słuchać rad lekarzy, starać się zachowywać umiar i równowagę tak w żywieniu jak i w całym życiu.


   I to w zasadzie wszystko. Mogę jeszcze dodać - czytajcie jak najwięcej w temacie zdrowego odżywiania. Przy tym nie ograniczajcie się do jednego źródła. Po przeczytaniu tego artykułu zweryfikujcie go z innymi źródłami.
   Chociaż może nam się grzyb troszkę buntować, po pewnym, niedługim czasie staje się takie rozumowanie i życie bardzo prostym.
   Życzę powodzenia.

 SPIS TREŚCI:


Zebrał i zredagował tjk
źródła: Henryk Piwnicki "Przerost drożdży", www.gastrolab.net, World Healt Organization, doświadczenia własne