Były szef placówki CIA w Moskwie: ktoś, prawdopodobnie USA, ma "kreta" w dyrekcji S

44 minuty 31 sekund ago
Były szef placówki CIA w Moskwie John Sipher twierdzi, że seria aresztowań rosyjskich szpiegów w Europie w ostatnich tygodniach może być efektem informacji uzyskanych od źródła w rosyjskich służbach. - Mówiło się u nas, że wykrycie "kreta" wymaga "kreta" - powiedział. Jego zdaniem jednak Rosja nadal ma więcej szpiegów na Zachodzie, niż Zachód w Rosji.

Aktorzy przygotowują Szlachetne Paczki. "Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny"

1 godzina 17 minut ago
Aktorzy Joanna Jabłczyńska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Karolina Gorczyca, Mateusz Janicki i Mikołaj Roznerski przygotowują wspólnie Szlachetne Paczki dla dwóch potrzebujących rodzin - polskiej i ukraińskiej. Pierwsza paczka trafi do rodziny pana Wojciecha, który po śmierci żony został z czwórką dzieci. Druga do pani Wiry i jej córki, które w czerwcu uciekły z Ukrainy.

Podsekretarz stanu USA Victoria Nuland o "słabości" rosyjskiej armii. "Spójrzcie, co się dzieje pod Bachmutem"

1 godzina 20 minut ago
Władimir Putin wszedł na nowy poziom barbarzyństwa, Ukraina jednak wygrywa w tej wojnie - oceniła podsekretarz stanu USA Victoria Nuland, która złożyła dwudniową wizytę w Ukrainie. Amerykańska polityk mówiła również o "słabości" rosyjskiej armii. W tym kontekście zwróciła uwagę na działania w okolicach Bachmutu w obwodzie donieckim. - Wygląda to jak wojna okopowa z czasów I wojny światowej - powiedziała. 

Media o przesyłkach z ładunkami wybuchowymi: zbiegły się w czasie z wyjazdem hiszpańskich specjalistów do Ukrainy

2 godziny 2 minuty ago
Hiszpańskie służby badają sprawę sześciu przesyłek z ładunkami wybuchowymi, które w ostatnich dniach trafiły do instytucji politycznych i gospodarczych w Hiszpanii. Jak ma wynikać ze śledztwa, którego wstępne ustalenia podał dziennik "La Razon", czyn ten został dokonany przez jedną osobę. Według Reutera, paczki zostały wysłane z miasta Valladolid.

Prezydent Francji Emmanuel Macron: musimy rozważyć, co jesteśmy gotowi zrobić, gdy Rosja wróci do stołu negocjacyjnego

2 godziny 35 minut ago
Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że państwa Zachodu powinny zastanowić się, w jaki sposób odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą. Dodał, że Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości.

Matka i pięcioro dzieci podtrutych czadem w Gliwicach

2 godziny 47 minut ago
W Gliwicach w województwie śląskim do szpitala trafiła matka z pięciorgiem dzieci, u których podejrzewano podtrucie tlenkiem węgla - przekazała straż pożarna. Strażacy przypominają, że ten bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku gaz może być śmiertelnie groźny.

Unia Europejska ustaliła limit cenowy na rosyjską ropę. Prezydent Ukrainy: będą potrzebne poważniejsze instrumenty

3 godziny 1 minuta ago
Rada Unii Europejskiej poinformowała o ustaleniu pułapu cenowego na rosyjską ropę naftową na poziomie 60 dolarów za baryłkę. - Rosja spowodowała kolosalne straty dla wszystkich krajów świata, celowo destabilizując rynek energetyczny, a świat w żaden sposób nie może się zdecydować na jej prawdziwe energetyczne rozbrojenie - skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Ze stosowania limitu cenowego zwolnione zostały Węgry, o czym poinformował szef MSZ tego kraju. 

ISW: spodziewamy się nasilenia walk na wschodzie Ukrainy w najbliższych tygodniach

3 godziny 47 minut ago
Niedziela jest 284. dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Początek zimy sprzyja przyspieszeniu tempa operacji ofensywnych na wschodzie Ukrainy i może ono wzrosnąć już w najbliższych tygodniach - piszą analitycy z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną (ISW). Prawdopodobnie ani Rosjanie, ani Ukraińcy nie zawieszą operacji ofensywnych w porze, która należy do optymalnych dla walk z użyciem sprzętu zmechanizowanego - prognozują analitycy. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu

10 godzin 6 minut ago
Konrad Borusiewicz, Tomasz Patora, Marcin Jakóbczyk i Edyta Krześniak, autorzy reportaży "Uwagi!" TVN i TVN24, zostali nagrodzeni na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi. Laureaci odbierając wyróżnienia, podkreślali, że za ich reportażami stoi sztab ludzi, w tym operatorów i montażystów. - Mam może nawiną, ale wielką nadzieję, że za rok jury będzie mogło oceniać już tylko i wyłącznie materiały z odbudowy Ukrainy - powiedział Borusiewicz.

Sytuacja osób z niepełnosprawnościami. Bogumiła Siedlecka-Goślicka: system nadal nas wyklucza, nadal spycha na margines

10 godzin 23 minuty ago
My już nie chcemy być przedstawiani jako biedni i cierpiący. Chcemy być ekspertami w swoich dziedzinach, chcemy godnie żyć, chcemy rozmawiać o wielu kwestiach, które dotyczą każdego z nas - mówiła w "Faktach po Faktach" Bogumiła Siedlecka-Goślicka, w internecie znana jako Anioł Na Resorach. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami goście TVN24 rozmawiali o ich sytuacji w Polsce. - Polska słynie z tego, że ludzie, którzy cierpią, którzy walczą o życie, szukają pieniędzy od zwykłego Kowalskiego - ocenił Łukasz Krasoń.

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji

11 godzin 40 minut ago
Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1 doszło w sobotę rano w zachodniej części indonezyjskiej wyspy Jawa - poinformowała krajowa agencja meteorologiczna i geofizyczna (BMKG). Służby przekazały, że ranna została jedna osoba i uszkodzeniu uległy cztery domy. Niemal dwa tygodnie temu w prowincji Jawa Zachodnia silne trzęsienie ziemi spowodowało śmierć ponad 330 osób.

Ziobro "trzyma Kaczyńskiego w szachu", Morawiecki "nie ma żadnej pozycji"

11 godzin 55 minut ago
Posłowie w "Faktach po Faktach" komentowali podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację Kodeksu karnego, przygotowaną przez Zbigniewa Ziobrę. Marcin Kiewiński (PO) nazwał zmiany "drakońskimi" i "cofającymi nas o wiele lat". Magdalena Sroka (Porozumienie) oceniła, że zmiany "maskują nieudolności wymiaru sprawiedliwości".

Kampania Balenciagi wywołała falę krytyki, dyrektor kreatywny przeprasza. "To było niewłaściwe"

12 godzin 16 minut ago
Dyrektor kreatywny luksusowego hiszpańskiego domu mody Balenciaga, Demna Gvasalia, przeprosił za kampanię reklamową, która wywołała kontrowersje. Marka wykorzystała zdjęcia kilkuletnich dzieci w otoczeniu przedmiotów wyglądających jak sadomasochistyczne akcesoria seksualne. Na Balenciagę spadła fala krytyki. Ambasadorka marki Kim Kardashian wyznała, że była "wstrząśnięta niepokojącymi obrazami".
41 minut 4 sekundy ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24