Fajerwerki i strzały w USA. Panika podczas obchodów Dnia Niepodległości

3 godziny 14 minut ago
Podczas obchodów Dnia Niepodległości w kilku miastach USA doszło do wybuchów paniki w świętujących tłumach. W czasie pokazu fajerwerków w Waszyngtonie, Orlando i Harrisburgu część osób była przekonana, że słyszy odgłosy wystrzałów z broni palnej. Prawdziwe strzały padły natomiast w Filadelfii, gdzie nieznany sprawca ranił dwóch policjantów. Zdaniem mediów do wybuchów paniki wśród licznie zgromadzonych ludzi mogły przyczynić się doniesienia o wcześniejszej strzelaninie w Highland Park na przedmieściach Chicago, w której zginęło 6 osób.

Ministrowie odchodzą z rządu Borisa Johnsona

4 godziny 12 minut ago
Brytyjski minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid złożyli rezygnację z pełnionych stanowisk w rządzie Borisa Johnsona. "To był ogromny przywilej służyć w tej roli, ale żałuję, że nie mogę dłużej kontynuować jej z czystym sumieniem" - oświadczył Javid.

"Chersońska Bucza" - Rosjanie porywają, torturują i zabijają ludzi. Relacje z południa Ukrainy

4 godziny 15 minut ago
W okupowanych przez Rosjan miejscowościach na południu Ukrainy cywile są porywani, torturowani, zabijani - pisze BBC Ukraina. Obrońcy praw człowieka określają sytuację w obwodach chersońskim i zaporoskim jako "chersońska Bucza". - Mojemu znajomemu, weteranowi walk w Donbasie, wsadzili wkręt w kolano. Tak często robią tam z ludźmi - relacjonował jeden z nich.

Rumunia. Wypadek autokaru z polskimi turystami. MSZ: kierowca nie żyje

4 godziny 22 minuty ago
Do wypadku autokaru wiozącego polskich turystów doszło we wtorek w Moisei, w okręgu Maramures w Rumunii - potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina, pojazd "uderzył w budynek". - Autokarem podróżowało 49 obywateli Polski. Jedna osoba zmarła, był to kierowca - dodał.

"Czysta strefa" za miliony rubli. Jak Kreml dba o zdrowie Putina

5 godzin 20 minut ago
Inwazja zbrojna na Ukrainę, cztery szczepienia przeciwko koronawirusowi i osłabienie pandemii nie zniosły kwarantanny dla tych, którzy kontaktują się z Władimirem Putinem - pisze rosyjska sekcja BBC. Jak podaje, od początku wybuchu pandemii COVID-19 administracja prezydenta i jej struktury zleciły kremlowskim klinikom w Moskwie badania pracowników i innych osób na kwotę około 200 milionów rubli.

Lisiczańsk. Zrujnowane miasto, w którym nie słychać nawet ptaków

6 godzin 42 minuty ago
Podziurawione kulami ukraińskie samochody policyjne, zrujnowane budynki samorządowe, wypalone centrum handlowe, uszkodzona złota kopuła cerkwi - tak wygląda zdobyty przez siły rosyjskie i wspierających je separatystów Lisiczańsk w obwodzie ługańskim. Miasto odwiedził reporter agencji Reutera. Spotkał tam tylko nielicznych mieszkańców. Widział za to wiele zniszczeń.

Kolejne państwo w strefie euro. Jest zielone światło

6 godzin 46 minut ago
Kandydatura Chorwacji do członkostwa w strefie euro została oceniona pozytywnie przez Parlament Europejski. Kraj miałby przyjąć europejską wspólną walutę od 1 stycznia 2023 roku. Zdaniem europarlamentu "reformy podjęte przez chorwacki rząd w ostatnich latach wzmocniły gospodarkę".

Członkowie australijskiej sekty aresztowani w związku ze śmiercią ośmioletniej dziewczynki

6 godzin 49 minut ago
Dwanaścioro członków sekty z australijskiego Toowoomba zostało zatrzymanych w związku ze śmiercią ośmioletniej dziewczynki. Dziecko, które chorowało na cukrzycę typu 1, przez sześć dni miało nie otrzymywać insuliny. Jej rodzicom, których aresztowano na początku roku, postawiono już między innymi zarzuty popełnienia morderstwa. Pozostałym członkom grupy zarzuca się, że mimo wiedzy o stanie zdrowia ośmiolatki, nie udzielili jej niezbędnej pomocy.
2 godziny 57 minut ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24