Skróty:     Ankiety   |  Artykuły   |  Autorzy   |  Bajeczki   |  Blogi   |  Blogi - ranking   |  Fraszki   |  Galerie   |  Jak to zrobić   |  Kulinaria   |  Lepieje   |  Limeryki   |  Newsletter   |  Opowiadania   |  Opowieść w odcinkach   |  Piosenki   |  Porady   |  Reportaże   |  Skrypty   |  Tabele   |  Tabulatury   |  Wiersze   |  Zdrowie   |  Redakcja - kontakt   |  RSS   |  Skorowidz

The New York Times

Subskrybuj Kanał The New York Times
fakty.interia.pl - Serwis informacyjny
Zaktualizowano: 3 dni 18 godzin temu

Jak Trump spotkał Jowisza

14 lip 2017 - 10:45

Donald Trump i Emmanuel Macron mają ze sobą coś wspólnego - egzaltowaną wizję swojej prezydencji. Mimo to nie ma chyba dwóch aż tak różniących się od siebie polityków - czytamy na łamach "The New York Times".


Donald Trump zredefiniował Zachód

14 lip 2017 - 09:50

Podczas swojej warszawskiej przemowy prezydent USA Donald Trump próbował balansować pomiędzy nacjonalizmem a powojennym liberalizmem. Zamiast tego wyszedł mu dość niechlubny misz-masz - czytamy na łamach "The New York Times".


Trudny wybór Europy Środkowej: Macron czy Orban?

12 lip 2017 - 09:58

Region ma dwa wyjścia: może sam zepchnąć siebie na margines lub zaakceptować swoją drugoligową rolę na tle reszty Europy - czytamy na łamach "The New York Times".


Ssaki, które zadziwiły nawet Darwina

12 lip 2017 - 09:10

Wyglądały jak kilka różnych zwierząt naraz, jednocześnie nie przypominając żadnego dotąd żyjącego - wspomina na łamach "The New York Times" Steph Yin.


Partnerstwo warte ocalenia

11 lip 2017 - 09:45

​Europa i Stany Zjednoczone mają silne polityczne, kulturalne i ekonomiczne partnerstwo, które przewyższa każdego pojedynczego lidera, nawet Donalda Trumpa - pisze na łamach "The New York Times" Martin Schulz.


36 godzin w Dubrowniku

11 lip 2017 - 09:39

​To wspaniałe, historyczne miasto położone w Dalmacji, stało się ostatnio niezwykłą ucztą - i to nie tylko dla oczu - czytamy na łamach "The New York Times".


​Telefony, które kochamy za bardzo

19 cze 2017 - 19:34

Mamy intymne relacje z naszymi telefonami: śpimy z nimi i jemy, nosimy je w kieszeniach. Sprawdzamy smartfony średnio 47 razy dziennie. Osoby między 18. a 24. rokiem życia zaglądają do nich 82 razy każdego dnia - wynika z najnowszych danych, które przytacza "The New York Times".


Tajemnica wirusa zika

13 cze 2017 - 21:47

Co najmniej 55 ciężarnych kobiet w São Paulo w Brazylii, które były zarażone wirusem zika, urodziło dzieci bez mikrocefalii, czyli małogłowia - wady, którą wirus ten zwykle powoduje. Dlaczego noworodki w São Paulo cierpią mniej? - pytają brazylijscy naukowcy.


Wino z tygrysa, niedźwiedzie hodowane dla żółci

9 cze 2017 - 13:22

Jak zwierzęce farmy w południowo-wschodniej Azji napędzają nielegalny handel rzadkimi gatunkami dzikich zwierząt - pisze Rachel Nuwer w "The New York Times".


Emmanuel Macron Napoleonem XXI-wieku?

7 Maj 2017 - 11:14

Jeśli Emmanuel Macron wygra, czy zostanie Napoleonem XXI-wieku? - pyta na łamach "The New York Times" Andrew Roberts, autor biografii "Napoleon: A Life".


Zaburzenia schizoafektywne mojego dziecka

5 Maj 2017 - 16:30

"Gdy wreszcie dotarło do mnie, że mój syn jest uzbrojony, zabrałam go do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Zamknięto go na 72 godziny, ponieważ stwierdzono, że może stanowić zagrożenie dla siebie lub innych. Lekarze badali u niego symptomy tak, jakby był jakimś rzadkim i delikatnym okazem motyla. Potem otrzymał etykietę: zaburzenia schizoafektywne" - wspomina na łamach "The New York Times" pierwsze chwile po diagnozie syna Tanya Frank, pisarka z Los Angeles.


Anatomia linczu

28 kwi 2017 - 15:34

Lincz to coś więcej niż morderstwo. Morderstwo może mieć charakter "prywatny". Lincz jest zawsze spektaklem - wymaga publiki.


Matka wszystkich bomb

27 kwi 2017 - 09:11

"Wyruszyłem w podróż do afgańskiej wioski, na którą prezydent Donald Trump zrzucił największą z bomb" - pisze na łamach "The New York Times" Ali M. Latifi. "Przyszłość mojej ojczyzny stała się niepewna jak nigdy dotąd" – dodaje afgański pisarz.


Niebezpieczna miłość do operacji specjalnych

26 kwi 2017 - 12:53

Gdy w latach 50-tych ubiegłego wieku Korea Północna parła na południe Półwyspu Koreańskiego, jej 15-osobowe jednostki przedostały się przez południowokoreańską linię obrony, żeby atakować konwoje i burzyć mosty. Amerykanie starali się odpowiedzieć, formując jednostki złożone z wyspecjalizowanych w spadochroniarstwie i sabotażu żołnierzy formacji "Rangers". I Ameryka zakochała się w tych elitarnych wojownikach.


Kreml może wpłynąć na wybory we Francji?

23 kwi 2017 - 16:51

Włamywanie się do komputerów, propaganda, dezinformacja, finansowanie kampanii - "wysiłki" Putina, które mają na celu wpłynięcie na wynik francuskich wyborów, to ogromny i długotrwały projekt - czytamy na łamach "The New York Times".


Rosja ma ciężką rękę. Odczują to Bałkany

16 kwi 2017 - 17:12

Po dwóch latach względnej stabilizacji i nadziei na dobrobyt, Serbia powraca do starej retoryki i dąży do hegemonii. Czyni to, destabilizując Bałkany. Rozszerza swoje siły militarne i zmierza do dominacji gospodarczej na wspólnym regionalnym rynku, co - w ocenie Kosowa - jest nie do zaakceptowania. Wszystkiemu przygląda się znad ramienia Serbii Rosja.


Pierwszy "Brexit". Wtedy nikt nie miał prawa głosu

13 kwi 2017 - 11:47

Stopniowe odrywanie Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej, rozpoczęte w ubiegłym miesiącu przez premier Theresę May, stanowi początek historycznego procesu, ale nie tak drastycznego, jak to było w przypadku pierwszego "Brexitu".


Ekonomiczne skutki ​Brexitu. Dopiero je odczujemy

11 kwi 2017 - 11:35

Nie było końca świata. Nie nastąpiła też recesja. Dziewięć miesięcy po tym, jak Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej, ignorując ostrzeżenia o tragicznych konsekwencjach ekonomicznych, naród słynący ze spokoju po cichu realizuje swoje interesy - czytamy na łamach "The New York Times".


​Niemiecki problem z pierwszą damą

11 kwi 2017 - 11:22

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Niemczech wszyscy zadają sobie pytanie: czy pierwsza dama reprezentuje to, kim jesteśmy, czy to, kim chcielibyśmy być - pisze Anna Sauerbrey na łamach "The New York Times".


Broń chemiczna i syryjski horror

11 kwi 2017 - 10:30

Ubiegłotygodniowy atak chemiczny w Idlib to tylko najnowszy z całej serii śmiertelnych bombardowań w Syrii. Kiedy świat podejmie jakieś działania? - pyta na łamach "The New York Times" Ahmad Tarakji, lekarz i prezes organizacji Syrian American Medical Society (SAMS).


Strony